Головна
Про теніс
Про Теніс
Історія гри у теніс
Напевно, кожен спортсмен повинен знати історію виникнення та розвитку свого виду спорту – його правил, техніки, тактики, а також необхідного для занять інвентарю. Знання минулого будь-якого виду спорту допомагає зрозуміти його сьогодення, підвищує ваш загальний спортивний рівень. Тому уважно прочитайте про те, як раніше грали в теніс, коли вас ще й на світі не було і чим він відрізнявся від тенісу сьогоднішнього.

Великий теніс як гра духовенства виник у Середньовіччі у Франції. Спочатку гравці перекидали м'яч ударами долоні, потім гру модернізували, почавши одягати на рукавичку, що приймає руку, а потім з'явилися спеціальні пристосування для відбивання м'яча. Ці пристрої були лише віддалено схожі на звичну нам ракетку і не мали струн. Для кращого пружного ефекту їх стали виготовляти з волов'яних жив лише в епоху Людовіка ХI, коли гра вийшла за межі території монастирів і почала завойовувати популярність серед аристократів. Тоді ж з'явилися і суворі критерії виготовлення тенісних м'ячів, які повинні були виготовлятися з гарної шкіри і набиватися вовною.
Звідки з'явилася назва – «теніс»? У вірші присвяченому кардиналові Рішельє згадується гра, в якій гравці вигукують латинські слова «Tenez» («tenir» фр. - Затримувати, тримати, ловити) і «Raketka» (від фр. Raquette - «Долоня»). Правила тенісу змінювалися постійно, найбільше це стосувалося введення м'яча у гру. Будучи «королівською грою» запровадження м'яча здійснювалося слугами, тому називалося «Servani», тобто. обслуговуванням. У XVII – XIX століттях, за часів Французької революції та Наполеонівських війн людям було не до занять тенісом як у Франції, так і в інших європейських країнах. В Англії, теніс занепав після того, як він втратив заступництво короля. Але остаточно теніс не був забутий, лише на якийсь час. І вже 1859 року починається новий етап у розвитку тенісу, коли вперше було проведено матч англійських університетських команд у Хейманкерті. Почалося відродження тенісу: почали створювати нові тенісні клуби. А у спортивних клубах для гри в крикет, крокет та гольф стали відкриватися тенісні секції. Вийти на світову арену тенісу заважало те, що у кожній країні правила гри були свої, що унеможливлювало проведення міжнародних матчів. У середині дев'ятнадцятого століття відбулися величезні зміни у проведенні ігор, тому що в теніс стали грати на відкритих кортах, хоча раніше гра проходила тільки в приміщеннях. Причиною того, що гра так довго проводилася у закритих приміщеннях, полягала у покриттях майданчиків та м'яча. Так, як м'ячі були матер'яними, туго стягнутими струнами, а зверху вкриті фланеллю, то вони могли відскакувати від твердої кам'яної статі, а грати на землі чи траві було неможливо. І лише з появою гумових м'ячів відбулися докорінні зміни у тенісі.
В 1873 майор Британської армії Уолтер Уінгфілд запатентував гру під назвою сферистка або лаун-теніс (теніс на траві). Таким чином він узаконив теніс та його правила. Після того, як були запатентовані сітка, стовпчики, м'ячі, правила гри - теніс став видом спорту.

Рахунок у тенісі досить незвичайний та незрозумілий. Багато хто ставить собі питання «чому він ведеться настільки дивним способом?» Відповідь досить проста, рахунок зародився у середньовічній Франції, де грали на гроші. Ставка – монета в 60 су, яку називали «короною», яка розмінювалася на 4 монети по 15 су кожна; кожен удар оцінювався однією монетою. Так зародився гейм – 4 удари. Існує інша точка зору. Рахунок у геймі вівся за стрілкою годинника, 15,30,45, пройдений повний круг означав перемогу в геймі. Рівний рахунок у грі походить від англ. «to both is the game» або фр. «deuce». «а deux le jeu». З часом змінювалися поняття гри в теніс та техніка виконання ударів. Перші лаун-тенісисты грали тільки із задньої лінії, надаючи м'ячу головним чином нижнє обертання або комбінуючи нижню підкрутку з бокової. Так грали до початку першої світової війни.
У 20-ті роки гру стали вести у всьому корті. Гравці за першої нагоди просувалися до сітки і намагалися закінчити розіграш м'яча ударом з літа або смішом, переважно плоским. Типовим представником такої гри був відомий американець У. Тілден.

У другій половині 30-х років значення гри у сітки зросло. Тут найбільших успіхів досягли американці Д. Бадж та Р. Ріггс. Відразу після подачі або її прийому вони виходили до сітки і намагалися завдати побідного удару над головою або з літа. В даний час успіхом користується гра як у всьому корті, так і у сітки. На земляних кортах найбільш оптимальна гра по всьому корту, на трав'яних та гладких штучних покриттях – у сітки.

У 70-х роках деякі тенісисти світового класу стали досягати успіхів, виконуючи удари із задньої лінії, головним чином з верхньою та дуже сильною підкруткою. Вони при цьому орієнтувалися на довгий обмін м'ячами, що закінчується швидше помилкою суперника або точним обвідним ударом, ніж виходом до сітки. Чи стане цей стиль гри головним або успішнішими будуть інші прийняті нині способи, покаже час.
Піт Сампрас (1971) – тенісист, народився у місті Вашингтон. Найбільш відомий як тенісний чемпіон "Пістол Піт".

Біографія Піта Сампраса є однією з найвідоміших талановитих тенісних гравців. 268 тижнів у 1990-х роках Сампрас вважався найкращим у даному виді спорту. Прізвисько «Пістол Піт» він отримав завдяки своїй швидкості та чудовій майстерності. 1988 року Сампрас зайнявся професійним тенісом. У 19 років спортсмен виграв чемпіонат США, перемігши Андре Агассі. З 1993 по 1998 він щороку, шість послідовних разів, був названий першим тенісистом світу.
Протягом своєї кар'єри Піт виграв 64 звання в одиночному розряді, 14 титулів "Великого шолома". Крім того, Сампрас перемагав на змаганнях Вімблдона сім разів, на чемпіонаті США – п'ять разів, Австралії – двічі. Проте чемпіонат Франції спортсмену так і не довелося підкорити. Можна з упевненістю сказати, що наприкінці 1990-х років Піт лідирував у чоловічому тенісі.
У своїй біографії Піт Сампрас довго змагався з Агассі. 2002 року Андре переміг Піта на чемпіонаті США. Однак манера поведінки і зовнішність зробили Сампрас знаменитим далеко за межами

Забронювати корт
або дзвоніть:
(097) 271 88 25
(050) 592 36 81
КонтактИ
(097) 271 88 25
(050) 592 36 81
Телефони для бронювання:
м. Київ
вул. Стадіонна 25
Адреса:
Пн - Нд 7:00 - 23:00
Режим роботи:
Made on
Tilda

Terms of use Privacy policy